medytacja

Słowa Bożego

„Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.” Hbr 4,12

Medytacja Słowa Bożego

Zawsze aktualne rozważania na każdą niedzielę

„Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. A jest to słowo wiary, którą głosimy.” 
Rz 10,8

Bible-SPost-słowo

14

Kwiecień 2019

Ks. Krzysztof Flis

passion-of-the-christ

Niedzieli Męki Pańskiej

Zwykle Niedziela Palmowa kojarzy się nam z czymś radosnym, przychodzimy do Kościoła z kolorowymi palmami, śpiewamy «Hosanna», wyobrażamy sobie Jezusa, który wjeżdża na osiołku do Jerozolimy witany z radością przez tłum. Tymczasem tak naprawdę ta niedziela upamiętnia wydarzenie, które stało się początkiem najbardziej dramatycznej historii, Jezus wjeżdża do Świętego Miasta po to, by tam być ukatowanym i umrzeć w straszny sposób. Dlatego też ta Niedziela nazywa się Niedzielą Męki Pańskiej i ten właśnie długi fragment o cierpieniach i śmierci czytamy w liturgii słowa.

07

Kwiecień 2019

Starzec Paisjusz Michalović

pobrane

V NIedziela Wielkiego Postu

Droga przez WODĘ, ścieżka przez POTĘŻNE WODY ZDEPTANI, POWALENI, ZGASZENI – ZDMUCHNIĘCI -JAK KNOTEK – a Pan mówi u Proroka Izajasza, iż ,,knotka tlącego się nie zagasi – natomiast potęga faraona – uosobienie zła – została zdmuchnięta jak pyłek. Czyż MIŁOSIERDZIE Jego nie jest jak MORZE? Czyż grzechy nasze nie są jak ,,knotek” , „pyłek” – wszystkie razem jak JEDNA KROPLA w JEGO MORZU MIŁOSIERDZIA? Czyż skrucha nie jest POTĘGĄ tak mocną, że OTWIERA MORZE, iż porusza MIŁOSIERNE serce BOGA? Czyż On, nie czyni rzeczy NOWEJ?

31

Kwiecień 2019

ks. Zdzisław Szostak

IV Niedziela Wielkiego Postu

"Wszyscy zobaczcie jak nasz Pan jest dobry". Słowa refrenu psalmu ukazują nam prawdę, którą odkrywamy, wsłuchując się w czytania dzisiejszej niedzieli. Dobroć Boga wobec swoich dzieci. Dobroć, która przemienia, odnawia, przynagla do powrotu, pojednania, otwarcia serca na miłość i miłosierdzie.

24

Marzec 2019

dr Irena Saszko

bb

III Niedziela Wielkiego Postu

Jak widać, przez całą dzisiejszą Liturgię Słowa przewija się motyw drzewa. Najpierw w Płonącym Krzewie Bóg objawia Mojżeszowi Swoje Imię. Jest to Imię JHWH, które oznacza zarówno transcendencję Boga, jak też Jego bliskość w odniesieniu do każdego człowieka.

17

Marzec 2019

Starzec Paisjusz Michalović

II Niedziela Wielkiego Postu

Humilio cordis – uniżenie serca - ,,upodlenie serca”? UCZCIE SIĘ ODE MNIE BO JESTEM CICHY I POKORNY SERCEM. SERCE – jest obrazem OSOBY, całego człowieka, z SERCA bowiem ludzkiego wychodzą wszystkie GRZECHY. Boże stwórz we mnie SERCE CZYSTE, i odnów we mnie moc ducha, obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego – uznaję bowiem moją NIEPRAWOŚĆ.

Wesprzyj naszą
działalność

Fundacja MASSA
ul Kochanowskiego 5/53
23-200 Kraśnik
NIP 715 194 11 41
KRS 0000727956
Pekao S.A. 30 1240 2395 1111 0010 8249 5214

Aby nasza działalność przynosiła zamierzone efekty oraz dawała mozliwość rozwoju potrzebujemy nieustannie wsparcia finansowego. Jeśli chcesz wesprzeć naszą inicjatywę ewangelizacyną i szerzenie kultury chrześcijańskiej możesz zostawić dowolną kwotę.